Ahrefs jest najpopularniejszym narzędziem SEO na świecie. Nic dziwnego, jego dokładność związana z szeregiem parametrów jest naprawdę imponująca. Ahrefs pozwala nie tylko w perspektywie czasowej sprawdzać liczbę linków przychodzących, ruch organiczny czy frazy kluczowe, ale również posiada szereg szczegółowych funkcji, dzięki którym możemy zyskać pełen obraz naszej witryny. Zakres działania Ahrefs jest na tyle szeroki, że nie sposób zastąpić wszystkich jego możliwości. Istnieje jednak kilka aplikacji sieciowych, dzięki którym zastąpimy Ahrefs za darmo!


Zrób audyt strony online w naszej aplikacji!

Sprawdź nasze najnowsze rozwiązanie, które pozwala zastąpić Ahrefs – nasza Aplikacja Darmowy Audyt SEO online pozwala dokładnie przeanalizować Państwa witrynę pod kątem optymalizacji strony oraz link buildingu.


1. Sprawdź Domain Rating za darmo

Domain Rating Checker to narzędzie, które za darmo sprawdza aktualny poziom DR Ahrefs. Za jednym razem możemy przeanalizować aż 10 adresów URL. Co ważne, w odróżnieniu od Ahrefs, adresy wpisujemy tutaj wraz z potokołem https, czyli np. https://mojastrona.pl. Kliknij TUTAJ, aby przenieść się na stronę Domain Rating Checker.

Dzięki Domain Rating Checker sprawdzisz swój DR w każdej chwili za darmo

2. Sprawdź linki przychodzące za darmo

Linki przychodzące to jeden z kluczowych czynników decydujących o pozycji witryny, dlatego też w Ahrefs segment ten jest opracowany bardzo szczegółowo. Również w tym przypadku możemy posiłkować się darmowym odpowiednikiem, który dokładnie przeanalizuje odnośniki prowadzące do naszej strony. Kliknij tutaj, aby przenieść się na stronę aplikacji sprawdzającej za darmo linki przychodzące.

sprawdzanie-linkow-za-darmo
Free Backlink Checker stworzy listę odnośników prowadzących do Twojej strony – za darmo!

3. Sprawdź swoją witrynę pod kątem SEO za darmo

Niekiedy nie potrzeba zaawansowanych narzędzi, aby sprawdzić podstawy SEO w Twojej witrynie. Darmowa aplikacja SEO Score pozwoli ocenić witrynę w skali 1-100, gdzie 1 to ocena najniższa, a 100 najwyższa. Uznaje się, że noty powyżej 80 to oceny wystarczające dla odpowiedniego zoptymalizowania witryny. Aplikacja wskazuje również zauważone błędy w SEO, dzieląc je na krytyczne, poważne oraz usterki. Jest to niezwykle przydatne podczas pracy nad stroną, gdy chcemy doprowadzić witrynę do możliwie jak najlepszej kondycji. Kliknij tutaj, aby przejść do aplikacji SEO Score. Jak Państwo widzą, nasza witryna uzyskała wynik 89!

SEO Score przeanalizuje Twoją witrynę za darmo i wskaże najistotniejsze błędy w zakresie SEO

4. Sprawdź za darmo ruch w swojej witrynie

Ahrefs, pośród licznych parametrów, jakie analizuje, pozwala na sprawdzenie ruchu organicznego w Twojej witrynie. Również tę funkcję mamy dostępną w sieci zupełnie za darmo dzięki aplikacji Website Traffic Estimate. Program przeanalizuje ruch w Twojej witrynie i ukaże go również w wybranej perspektywie czasowej. Kliknij tutaj, aby wejść do aplikacji Website Traffic Estimate.

Website Traffic Checker zupełnie za darmo zmierzy ruch organiczny w Twojej witrynie

5. Sprawdź za darmo pozycję swoich fraz kluczowych – jak w Ahrefs

Frazy kluczowe odgrywają w SEO rolę fundamentalną, dlatego Ahrefs ma bardzo rozbudowany moduł, który pozwala śledzić nie tylko aktualną pozycję danego słowa kluczowego, ale zapamiętuje również pozycje w ujęciu historycznym. Również w tym przypadku możemy mieć dostęp do niezbędnych danych zupełnie za darmo. Dzięki Keyword Rank Checker możesz sprawdzić pozycję swojej strony na wybrane frazy kluczowe. Aplikacja pozwala za jednym razem na sprawdzenie aż 10 fraz. Dostępna jest oczywiście polska wyszukiwarka Google, dzięki czemu wyniki są precyzyjne. Kliknij tutaj, aby uzyskać dostęp do Keyword Rank Checker.

Sprawdzanie pozycji strony za darmo Ahrefs
Darmowy zamiennik Ahrefs – to możliwe!

Jak Państwo widzą, istnieje w sieci mnóstwo aplikacji, które za darmo pozwolą nam pozyskać niezbędne dla SEO informacje. Wymienione tu narzędzia nie nakładają na użytkowników limitów, dzięki czemu korzystać z nich można codziennie. Niestety, najskromniejszy abonament Ahrefs, oscylujący wokół 100$ miesięcznie, to spory wydatek. A jest to niestety opcja najniższa, która posiada szereg ilościowych ograniczeń i nie pozwala na zupełnie swobodną pracę z wieloma witrynami. Nasze zamienniki pozwolą Państwu pozyskać niezbędne informacje bez konieczności wykupienia drogiego abonamentu Ahrefs.