zwiekszanie-dr-ahrefs-domain-rating  FAQ Domain Rating Ahrefs – najczęściej zadawane pytania

Ile czasu zajmuje realizacja pakietów Domain Rating?

Realizacja zajmuje niekiedy nawet do 8 tygodni i jest to naturalne, choć często trwa to krócej. Średnio działania zajmują nam 4-6 tygodni. Przyczyną czasu realizacji jest fakt, że sam algorytm DR Ahrefs dość rzadko się aktualizuje (raz na 1-2 tygodnie). Czasem bywa tak, że Ahrefs aktualizuje DR “na raz”, a czasem – inaczej, dlatego nie zawsze (a nawet rzadko) przy takim zwiększaniu DR, widać stopniowe postępy (ciężko będzie zobaczyć postęp w narzędziach typu Ahrefs, Senuto, Google Search Console itd.). Prosimy o cierpliwość – mają Państwo oczywiście gwarancję zwrotu środków, jeśli operacja się nam nie powiedzie.

Jakiego rodzaju linki są budowane w ramach usługi?

W ogromnej większości wykorzystujemy miejsca ogólnodostępne – są to m.in. fora dyskusyjne, blogi, komentarze, serwisy społecznościowe (linki profilowe) etc. Oczywiście wybieramy dla linków takie witryny, których poziom Domain Rating jest odpowiednio wysoki – tylko takie strony mogą zwiększyć DR, nad którym pracujemy. Przeważająca liczba linków budowana jest w postaci czystego URL, czyli w formie https://domenaklienta.pl. Jest to najbezpieczniejszy i najbardziej naturalny sposób na podniesienie parametru DR.

Czy mogę na bieżąco obserwować postępy działań bezpośrednio w Ahrefs?

Prosimy nie sprawdzać codziennie parametru Domain Rating w Ahrefs, ponieważ jest to wskaźnik, który witryny budują latami – my robimy to szybciej, dlatego w trakcie nawet 6 tygodni mogą Państwo nie odnotować zmian DR oraz nowych linków, natomiast po 6-8 tygodniach DR zmieni się i linki pojawią się w narzędziach. Bardzo prosimy również nie przypominać nam o zleceniu – czas jego realizacji jest dość długi, ale nie zapominamy o zleceniach i systematycznie działamy, aby osiągnąć zamierzony efekt.

Czy zdarza się, że działania trwają dłużej niż 60 dni?

W wyjątkowych przypadkach (zdarzyło się to kilka razy na kilkaset domen) przekroczyliśmy czas 60 dni ze względu na opóźnienie w aktualizacji parametru Domain Rating przez Ahrefs. Sytuacja była niezawiniona z naszej strony, jednak Klienci, którzy wówczas zdecydowali się na zwrot środków, otrzymali z powrotem całą wpłaconą kwotę. Gwarantujemy efekt lub zwrot pieniędzy!

Jak trwałe są efekty działań? Czy DR nie spadnie po kilku tygodniach?

Efekty naszych działań są trwałe. Otrzymują Państwo porcję linków, które nie znikają z sieci po kilku tygodniach. Ogromna większość stron naszych Klientów utrzymuje swój DR od wielu miesięcy na niezmienionym poziomie. Oczywiście możliwe są drobne wahania w tym zakresie, natomiast efekt jest trwały. Należy oczywiście pamiętać, że wysokość DR nie jest “dana” raz na zawsze. Algorytm Ahrefs nieustannie sprawdza, jakie linki zdobyła Państwa witryna. Niekiedy dodanie kilku mało wartościowych odnośników potrafi spowodować spadek DR. Zasadniczo, w okresie po zrealizowaniu pakietu DR+, nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jakie działania będą podejmowane przez właściciela strony (lub agencję czy webmastera), dlatego nie możemy udzielić 100% gwarancji na wysokość parametru Domain Rating. Po wtóre – żadne strony w internecie nie są wieczne. Bywa, że po roku czy dwóch, kilka stron, na których umieszczamy linki, przestanie istnieć. Jest to zupełnie naturalne – wówczas również mogą nastąpić drobne wahania DR.

s

Czy działania w ramach pakietów DR są bezpieczne?

Tak – żadna strona, nad którą pracowaliśmy nie doznała uszczerbku z powodu kar ręcznych lub algorytmicznych od Google. Dzieje się tak dlatego, że budujemy odnośniki prawie wyłącznie w postaci samego URL i linkujemy z miejsc, które posiadają odpowiedni parametr DR. Są to niekiedy miejsca ogólnodostępne (blogi, fora, komentarze), ale także serwisy, które tworzymy specjalnie, aby podwyższać Domain Rating witryn naszych Klientów.

k

Czy po zakończeniu działań otrzymam informację/raport?

Tak – po wykonanym zadaniu prześlemy Państwu informację o zmianie parametru Domain Rating oraz screen z narzędzia Ahrefs. Nie sporządzamy raportu linków, jakie stosujemy, ponieważ jest to nasze “modus operandi” – są one jednak w pełni bezpieczne i jeszcze nie zdarzyło się w trakcie naszej pracy, że domena otrzymała karę od Google; większość z odnośników zobaczą Państwo z czasem w Google Search Console, Ahrefs czy Senuto.

Czy wdrożenie pakietu DR+ spowoduje wzrost pozycji?

Obserwując relację pomiędzy DR a pozycją witryny, stwierdzić należy, że wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania bardzo często zajmują strony z wysokim DR. Jednak nie ma tutaj reguły i wiele zależy od samej witryny – jej użyteczności, UX, treści oraz struktury. Na pozycję strony składają się zatem nie tylko linki zewnętrzne i ich moc (a to właśnie mierzy DR), ale przede wszystkim jakość samej witryny oraz jej unikalność. Oczywiście monitorujemy strony naszych Klientów i wiemy, że wyższy Domain Rating pozwala zwykle zwiększyć ruch organiczny oraz liczbę fraz zaindeksowanych przez Google, co przekłada się na pozycję, natomiast – nie jest możliwe wcześniejsze prognozowanie, o jakie wielkości liczbowe zmienią się wspomniane parametry.

t

Czy podwyższenie DR spowoduje wzrost Trust Flow/Domain Authority?

Niekiedy tak się zdarza, ale zaznaczyć należy, że każdy z tych parametrów wyposażony jest w inny algorytm i bierze pod uwagę nieco inne czynniki. Niektóre parametry istniejące na rynku SEO ukierunkowane są bardziej na samą stronę internetową i ich ocenie podlega witryna pod kątem SEO. Domain Rating jest parametrem, który analizuje wyłącznie moc linków przychodzących w oderwaniu od samej witryny, zatem nasze działania skupiają się na pozyskaniu odnośników z odpowiednim DR.

Czy zwiększenie DR polecane jest dla każdej strony internetowej?

Nie dla każdej strony podniesienie parametru DR jest polecane. Istnieją witryny, które przez wiele lat w sposób naturalny wypracowały sobie bogaty profil linków, dzięki czemu ich Domain Rating jest na poziomie np. 40-50. W takiej sytuacji nie jest konieczne korzystanie z naszych usług – strona wypracowała sobie na przestrzeni lat poziom DR w sposób naturalny.

Jakie działania SEO warto podjąć równolegle z pakietem DR?

W trakcie naszej pracy nad DR polecamy przede wszystkim działania zmierzające do optymalizacji treści na stronie. Wówczas efekty związane z linkowaniem bywają lepsze. W miarę możliwości polecamy zaimplementowanie nowych tekstów lub uzupełnienie aktualności na blogu (jeśli jest), dodanie poradnika lub działu FAQ, który będzie użyteczny dla odwiedzających i poszerzy zakres treści strony. W zależności od indywidualnych cech danej witryny, polecamy również zwiększenie ilości treści na stronie głównej oraz optymalizację nagłówków (H1, H2, H3…).

Wybierz odpowiedni pakiet Domain Rating+ i ciesz się wzrostem!

Dołącz do ponad 1000 Klientów, którzy zaufali naszemu doświadczeniu i podnieśli pozycje swojej witryny. Zwiększenie Domain Rating pozwala nie tylko nadać prestiżu witrynie, ale przede wszystkim pomaga w poprawie ruchu organicznego na stronie. Nasze pakiety sprawią, że liczba Państwa potencjalnych klientów wzrośnie w szybkim tempie, a Państwa domena prześcignie konkurencję. Zapraszamy do współpracy!

ZAMAWIAM! CHCĘ ZWIĘKSZYĆ DOMAIN RATING MOJEJ WITRYNY >

Wypełnij krótki formularz, aby zamówić naszą usługę. Po przesłaniu formularza skontaktujemy się z Państwem drogą mailową oraz prześlemy fakturę. Podane w cenniku kwoty są cenami brutto. Działania związane z linkowaniem rozpoczynamy natychmiast.

zwiekszanie-dr-ahrefs-domain-rating